Питання безпеки

Зі свого досвіду знаю, що більшість користувачів персонального компютера та мережі Інтернет не надто дбайливо вибирають особисті паролі. Хочу запропонувати Вам кілька порад стосовно паролів.

1. Наполегливо раджу мати хоча б 2 паролі, а краще 3 або 4. Якщо Ви боїтеся їх забути – запишіть на папері і заховайте папір в надійне місце. Користуватися одним паролем нерозумно хоча б тому, що зламавши (чи дізнавшись) його Ваш неприятель матиме доступ до всіх Ваших ресурсів.

2. Пароль вибирається (краще сказати утворюється) таким чином: кілька латинських букв та та цифр, при чому якщо Ви вибираєте англійське чи українське слово в якості паролю то в жодному разі це не має бути щось пов’язане  Вашим життямю. Не утворюйте пароль – ім’я коханої дружини (проявляйте любов просто купуючи їй квіти чи миючи частіше посуд) чи власну дату народження – такі паролі зламуються елементарно. Найкраще буде вибрати англійське слово і додати до нього кілька цифр, відомі тільки Вам і ніяк не повязані з Вашим життям чи цим словом. Для складності в слові можна допустити помилку, або вибрати іспанське, португальське чи арабське слово. Використання спецсимволів теж допустиме. Таким чином сильний, захищений пароль виглядатиме так: comienzo@1900, deseo#67120 – обидва слова взяті з іспанської мови з загальної лексики, а цифри вибрані випадково. Паролі варто міняти 1 раз в кілька місяців.

3. Користувачам “контакту” НАПОЛЕГЛИВО раджу мати окремий пароль на мейл, а окремий на контакт. Думаю, що дуже імовірно, сервер зберігає Ваші паролі в явному вигляді (а не в хеші) і може використати проти Вас в майбутньому. Якщо ж у Вас один пароль на мейл і на контакт – сьогодні ж міняйте на мейлі.

4. Я особисто підібрав кілька паролей друзів і це не було складно. Деякі мейли можна зламати через “контрольне питання”. Будь ласка, не давайте відповіді на банальні контрольні питання! Краще використайте номер Вашого читацького квитка (і змініть передостанню цифру на 2) – це з’ясувати сторонній людині буде важче.

5. Читач цього посту може подумати що я переборщую з важливістю безпеки роботи. Це не так. Мені відомо, як кілька років тому група шахраїв зламали мейл мого друга, щоб читати його листи. Друг саме тоді вирішував куди вкласти кілька тисяч доларів і хлопці схиляли його вкласти у їхню власну справу. Так от їм було цікаво, як він перевірятиме їх, щоб бути готовим. Ну, і крім того, ви ж розумієте, що влада не довго не цікавитеметься євангельськими християнами… Тому про безпеку краще подумати сьогодні, коли у Києві спокійно. Успіху!

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s