Тим, хто свідчить про Христа

Ці поради (група “А”) я написав 5 липня 2007 року. З того часу набув досвіду, багато переосмислив. Як результат – група “Б”.

А.
Розповідаючи іншим євангеліє памятай, що ти лише інструмент в руках Божих. Не бери занадто багато на себе і довіряй результати Богу. Ти повинен робити те, що залежить від тебе: максимально готуватися до розмови, готувати місця з Писання, якщо це потрібно; також слід молитися за серце тієї людини. Проте Бог часто показував мені, що без Нього я безсилий, а те, чи приймають люди Христа, залежить не від моєї підготовки і тим більше не від моїх знань Біблії.

Молися перед тим, як говорити з комось про Бога. Твоя молитва є способом довірити Богу служіння. В молитві ти показуєш, говориш Богу про те, що ти потребуєш Його благословіння. Важливо також молитися завчасно, щоб Бог готував серце тієї людини до вашої розмови. Слід також розуміти, що ми не виконуємо частину роботи у покаянні людини. Досить поширена думка про те, що Бог працює в серці, віруючий християнин розповідає євангеліє, отже, це ніби-то спільна робота Бога і людини. Це не зовсім так. Ми лише інструмент в Божих руках, і коли ми це усвідомимо ми будемо набагато успішнішими в Божих очах. Всю роботу в навернені людини до Ісуса Христа виконує Сам Бог. Просто він хоче використовувати нас як інструмент, а ми повинні дуже хотіти бути послушним Йому інструментом. В жодному випадку не вважай результати євангелізації своїми заслугами.

Плануй структуру та зміст розмови, готуйся до різних питань. Підготовка до промови чи бесіди з невіруючим – твоя відповідальність перед Богом. Звісно, покаяння людини, що слухає євангеліє залежить не від твоєї підготовки чи кількості віршів, які ти процитуєш на пам’ять, а від того, наскільки Дух Святий відкрив серце людині. Проте, все ж таки, готуйся до розмови, якщо є така можливість.

Звіщай щире Христове євангеліє, не говори про мораль більше, ніж це потрібно. Памятай, що суть євангелії не в тому, щоб людина змінилася (це лише невелика частина Божого плану для людини), а в тому, щоб жертвою Ісуса Христа відкупити людей від вічної загибелі. Слід говорити суть євангелії, не відволікаючись на деталі, культурні моменти, історію церкви чи інші релігії. Звісно, людина, з якою ти спілкуєшся, може цікавитися твоєю думкою про різні речі, тому, якщо вважаєш за потрібне відповідай, проте пам’ятай, що Сатана може використовувати це для того, щоб людина або не почула або не зрозуміла суть євангелії. Деколи доцільно спитати чи можна відповісти на ці питання після розмови про Христа.

Памятай, що кожен раз, коли ти говориш з людьми про Бога ти даєш їм шанс увірувати і спастися, тому не лінуйся і не бійся. Не бійся! Бог точно хоче благословити тебе у цьому служінні, проте він ніколи не зробить цього, якщо ти проживеш все життя, так і не сказавши своєму сусіду про Ісуса Христа та Його любов.

Вір в  нагороду, яку Бог вручить тим, хто вірно служив йому. Бог вручає нагороду тим, хто вірний йому, а вірність це виконувати роботу, навіть, якщо це незручно, соромно, важко чи здається нікому непотрібним.

Вивчай Біблію, щоб знати про що говорити з людьми та що відповідати на їхні питання. Пам’ятай – Боже Слово досконале і містить все те, що тобі потрібне для духовного росту і служіння.

Будь готовий будь-коли розповідати світу про Христа.Не соромся своєї віри але і не виставляй її на показ.
Дякуй Богу за те, що він хоче використовувати тебе у служінні, атже це чудова нагода для прославлення Бога, здобуття нагороди та духовного росту.

Використовуй різні матеріали для поширення доброї звістки. Тут може згодитися і усне спілкування, і показ християнського фільму, християнські буклети, книжки.

Б. (для усної особистої євангелізації)
Стиль розмовника повинен залежати від співрозмовника. Коли ми розповідаємо Євангеліє деколи варто “йти вперед”, а деколи будувати діалог, ставити питання, слухати співрозмовника, цікавитися його думкою. Таким чином стиль спілкування має бути гнучким.
Розповідаючи Євангеліє, варто з’ясувати світогляд, background та інтелектуальний рівень слухача.
Важливо розповісти про основні частини/елементи Доброї Звістки: особистісний Бог, людський гріх, смерть Христа, віра і спасіння.
Якщо Ви зустрілися в поїзді і спілкуєтеся з вашим попутником про навчання/роботу/хобі не робіть різкого переходу на кшталт “Сьогодні вранці падав дощ, а в Палестині, де народився Спаситель світу Христос, дощі рідкість”. Деколи такий перехід може бути корисним, але як правило, лякає людей.
Важливо показати людині, що ти не рекламуєш церкву/релігію. Я маю на увазі, що якнайменше має бути “реклами” християнства, якнайбільше Христа. Деколи варто сказати прямо: “Моєю ціллю є не запросити Вас в церкву, а розповісти про Христа”. Кілька разів я казав співрозмовникам, що ніколи не ставлю перед собою цілю привести людей в свою церкву, і я бачив, що це їх заставляло задуматися.
Часто потрібно розбивати міфи, які існують в середовищі номінального християнства про євангельські церкви/місії. Хтось знає євангельських християн через призму одногрупника, який не вживає алкоголь, хтось – через повідомлення ЗМІ про пастора, який вкрав мільйони у пастви і побудував будинок.
Варто також пояснювати людям що таке церква в нашому розумінні, яка роль служителів, чому важливе вивчення Біблії.

Сергій Чепара

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s