Зрілість

Сергій ЧЕПАРА

Зрілість – це успіх у благочесті.

Зрілість – це здатність до самостійного пошуку Бога та формування благочестивих думок і вчинків.

Зрілість – здатність дивитися на всі духовні і матеріальні речі з Божої перспективи.

Самостійним слід бути тому, що копіювання інших, навіть дуже благочестивих християн шкідливе для нас. Я вірю, що Бог хоче для кожного християнина зрілості, самостійності. Був час, коли нас виховували батьки або впливали «духовні наставники», але я вірю, що якщо залишитися під їхнім впливом надто довго це буде на руйнування нам.

Часто люди не розуміють ціни матеріальним і духовним речам. Деколи ми надто зосередженні на матеріальному, але це лише частина проблеми. Більшою проблемою є те, що християнин перестає вірити в духовний світ, або сприймає духовні речі як мало важливі чи абстрактні чи ідейні. Як правило, я зустрічався з останнім. Молоді християни часто сприймають певні істини Писання як «теорію», «ідею», але не вірять, що вона є відображенням реальності. Деколи можна побачити і хлопців і дівчат, які знайомі з Богом 6-10 років, але все ще сумніваються в духовних істинах. Для таких властиві поділи на «видиму дійсність» та «невидиму», і в «невидиму» їм важко вірити. Деколи можна почути від християн «так говорити легко, а жити важко». Не згідний. І говорити автору Писання було важко, бо він все переживав, і все через нього, а не повз нього проходило. Коли ми читаємо в Старому Завіті десятки згадок відповідей на молитви, то повинні розуміти, що цих відповідей було десятки тисяч, і це були живі люди і конкретні життєві ситуації. Коли ми чуємо «надійся на Бога», то ми повинні надіятися на Бога, бо так робили мужі Біблії, і Бог не раз, не двічі, а сотні і тисячі разів благословляв їх за їхню надію на Нього. Не згідний я і з «жити важко», хоч і знаю сам прекрасно, що життя християнина – не малинове варення. Але Бог ніколи не діє за схемою «я дав правило – ти виконуй». Бог бере активну участь в житті християнина, і я вірю, що його участь пропорційна тому, як ми хочемо, щоб Він діяв. Я хочу сказати, що життя християнина – це не виконання основних пунктів недільної проповіді, це близькі, усесторонні і глибокі стосунки з Богом, в яких знайдеться місце для молитви, читання і роздумами над Словом Божим, служінню – не як одноденним заходам, а як стилю життя. Тому жити з Богом не те що б важко чи легко, а завжди цікаво – це я знаю з досвіду.

Ще один аспект зрілості – це смирення і довіра Богу в складних ситуаціях. Але, по перше, я не маю на увазі зовнішнього смирення, я маю на увазі і зовнішнє, і внутрішнє, а по друге, складні ситуації – це не обов’язково цунамі, голод чи війна. Це можуть бути дрібнички, але з тих мільйонів дрібничок складається наше життя. І половина дрібничок відбувається не так, як ми хочемо. Ось тут і є вибір – ти або віриш Богу, і все працює правильно – ти ростеш духовно і Бог тебе навчає, або не довіряєш, непокоїшся, засмучуєшся, турбуєшся, намагаєшся сам розвернути багатотонний корабель дуючи на вітрила – і тому нічого не вчишся, нікуди не ростеш, топчешся на місці.

Зрештою, зрілість – це і рівень благочестя, і поведінка. Я маю на увазі, що це не лише “температура тіла”, яка, як правило, змінюється не миттєво , а й реакції на обставини. Тому вести себе зріло можна і треба

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s