Месіанські євреї

Один мій приятель ходить до месіанської єврейської церкви. Якось він запропонував мені піти туди разом із ним. „Чому б і ні? – погодилась я. – Буде цікаво”.

Хто вони такі, месіанські євреї? Ті, що вірять у Христа, але поєднують цю віру із традиціями та звичаями єврейського народу.

Чесно кажучи, це дійство, яке по суті є церковним богослужінням, вражає.

Мене привітали на незнайомій мові і міцно потиснули руку, коли я заходила у двері. Потім ще декілька усміхнених осіб намагались зав’язати розмову, але я вирішила спершу роздивитись, куди я потрапила, а потім вже заводити нові знайомства. Мені впав у очі листок на дошці об’яв, на якому вказувалось де і коли відбуватимуться зустрічі віруючих та молитви. Знову ж таки, „зустрічі і молитви” це мій адаптований (сподіваюсь) переклад незвичних назв.

Ми зайшли в переповнений зал і свято почалося. Дівчата в різнокольоровому вбранні, зі стягами та блискучими хустками, чоловіки у високих капелюхах і чорному одязі танцювали та співали зі сцени єврейських пісень, і дуже скоро до тих танців і співів приєднались усі, хто був у залі. Повна протилежність тому величному і сумному обрядові, який має місце у наших традиційних церквах. Поєднує їх лише те, що і ті, і інші поклоняються одному і тому ж Богові.

Але більшою мірою вразило мене інше: ті, що були одягнені, як євреї, співали, як євреї, танцювали, як євреї, переважно мали русе волосся, кирпаті носи, світлі очі та брови… Як не крути, та слов’яни на євреїв не схожі!

І по дорозі додому я думала, що ми, багато в чому позабули власну культуру: музику ми слухаємо переважно англомовну, фільми дивимося ті, що відзняли у Голівуді, овочі купуємо болгарські, одяг – турецький, а наші діти граються іграшками, зробленими у Китаї. Переважна більшість киян спілкується між собою російською, а деякі з нас європейські мови знають краще за власну. Діти не знають колядок і щедрівок, і єдине, що в нас залишилось свого, то є вареники і борщ та, може, ще вишиванка в старій бабусиній скрині…

Тому, мабуть, і тягнеться наша молодь, що не знає власних звичаїв, до народу, який приніс свою культуру через відстані і століття…

Ганна Шевелєва,
лікар педіатр,
автор блогу http://mama-pediatr.com/
[15.08.06]

Advertisements

3 thoughts on “Месіанські євреї

  1. Не знаю. Мені здається, що деякі громади навчають обовязковому виконанню Закону Мойсея, а інші свободи у Христі. Мабуть, це залежить від конкретної громади. Якщо Вам цікаві месіанські євреї, то раджу сходити до них на служіння – щоправда Ваші враження будуть залежати від громади, яку Ви відвідаєте…

  2. Доброго дня! Вже давно хотіла попасти на служіння але я у ЛЬвові не знаю де проводяться? можливо Ви володієте такою інформацією. Велике дякую.
    Марія

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s