Братська зустріч – 2

Цієї неділі в нашій церкві знову відбулася братська зустріч, на якій ми говорили про лідерство чоловіків в стосунках в шлюбі та до шлюбу. Одружені брати ділилися з неодруженими Словом Божим та власним досвідом – як це бути лідером у шлюбі та на етапі т.зв. “зустрічань”.

Світлина після зустрічі

 Ось кілька думок, які прозвучали на зустрічі:

– Чоловік має залицятися до дружини не лише до шлюбу, а й у шлюбі, тобто проявляти увагу до дружини.
– Поки чоловік неодружений, він повинен готувати себе до шлюбу та працювати над власним характером.
– У світі “зустрічання” це розвага та задоволення, у християнстві це можливість хлопцеві і дівчині з’ясувати чи хочуть вони одружитися.
– Часто буває, що пара, яка зустрічається, спочатку сильно закохується, а потім, коли почуттів дуже багато, обговорюють серйозні “сімейні” теми. Розумніше поступити так – стримувати почуття та те, що їх стимулює, натомість акуратно обговорювати важливі теми.
– Хлопець повинен бути впевнений, що його дівчина християнка, тобто спасенна. Відомо про кілька випадків, коли хлопці чи дівчата з християнських сімей були невіруючими, але не усвідомлювали цього до “зустрічань” або до вступу в шлюб.
– Слова “Я тебе люблю”  як правило розпалюють почуття і не сприяють прийняттю мудрого виваженого рішення, тому не варто поспішати з “ЯТЛ”. Якщо “Я тебе люблю” звучало багато разів, але пара ще не вирішила, що вони одружаться, то існує імовірність, що якщо хлопець і дівчина розійдуться, то їхнє розлучення буде дуже болісним (через ці фрази).

Практичні поради:
– Хлопець (а не дівчина)  має проявляти ініціативу у стосунках. Якщо дівчині подобається хлопець, вона повинна про це говорити з Богом, а не з ним 🙂
– Хлопець, що проявив ініціативу має зробити це максимально ясно і чітко. Він повинен дати зрозуміти чого саме він хоче. Дівчина має розуміти, що вона не іграшка чи чергова розвага, а кандидат на посаду його дружини.
– Хлопець та дівчина мають обговорити цілі стосунків.
– Хлопець повинен мати готові теми для спілкування. Він вирішує про що і коли говорити. Розумно спочатку обговорювати загальні теми, а згодом більш особисті та ті, що стосуються сім’ї. Інтимні стосунки варто обговорювати якнайближче до одруження.

Якщо між подружжям виникає проблема – обов’язок чоловіка проявити ініціативу та з’ясувати причину.

Є багато паралелей між Христом і Церквою та чоловіком і дружиною. Наприклад, Христос Своїм Словом виховує церкву, а чоловік повинен словами впливати на дружину. Слова чоловіка мають бути на збудування, мудрі та помірковані.

Наша церква дякує Богу за проведену зустріч та планує в майбутньому проводити подібні служіння.

Сергій Чепара

Advertisements

One thought on “Братська зустріч – 2

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s