Духовність і служіння Святого Духа в Старому Завіті

marvelous_sunset_beach-wallpaper-1366x768

Сергій ЧЕПАРА

Вчора на вивченні Біблії ми вивчали тему духовність (1 Кор. 2,3) та розпочали вивчення нової теми – Дух Святий в Старому Завіті.

Апостол Павло навчає коринтян, що всі люди поділяються на три великі категорії – душевні (невідроджені), тілесні (відроджені, які живуть немов невідроджені) та духовні (відроджені, що живуть по Духу). Головна відмінність між тілесними і духовними – розуміння духовних глибин. Душевна, невідроджена людина в принципі не може зрозуміти духовні істини, вони доступні для розуміння лише віруючим. Проте часто віруючі не зростають духовно, залишаються немовлятами, тілесними. Апостол пише коринтянам, що багато з них тілесні, тому що в церкві є поділи – одні християни підкреслюють, що вони учні Павла, інші – Аполлоса. Павло наголошує, що Ісус Христос – істинний Вчитель, а Павло та Аполлос – лише вчителі-служителі, через яких діє Бог. Павло та Аполлос не принесли власне вчення, вони лише навчають те, що дізналися від Бога.

Чи можна цей уривок привязувати то поділів у богослів’ї? Чи можка сказати, що належність до певної богословської школи чи церкви – це духовна незрілість, тому що Христос не поділився?

І так, і ні. Біблія закликає нас досліджувати Писання та пильно дбати про здорове вчення (Ів. 5:39, Юди 1:3). Ми повинні знати у що ми віримо та чому. Проте ми маємо розуміти що приналежність нас до певної конфесії не робить нас навіть на крихту ближчими до Бога – особиста святість залежить від особистого ходження з Богом, а не групи, до якої належить християнин.

Чи може бути духовно зрілою людина, яка не підтримує здорове, біблійне вчення? Хоча це досить непросте питання, я гадаю, що якщо людина чесна з Богом і собою, її вчення буде максимально наближене до біблійного. З іншого боку глибоке розуміння вчення Біблії має супроводжуватися святим життям. Нам важко однозначно оцінити духовність іншої людини – часто певна “правильна” поведінка зумовлена не особистим пізанням Бога, а вихованням, обставинами, страхом перед людьми, релігійністю.

Як відрізняється служіння Духа Святого в Старому Завіті від служіння в Новому? Насамперед у Старому Завіті Бог дав Духа лише деяким людям і завжди з певною ціллю. Духа отримували деякі царі, пророки, священики та ремісники, які працювали над скинією. Таким чином відсутність Духа Святого  в людині в той час нічого не говорила про її стосунки з Богом – адже Духа мали лише окремі євреї (дуже мало людей).

В епоху церкви Дух Святий даний всім християнам без винятку (Римл. 8). З моменту Пятидесятниці діє загальне правило – в мить увірування в Ісуса Христа людина отримує Святого Духа, який  поселяється в її тіло, запечатує її, хрестить в Тіло Христове (Вселенську Церкву) – 1 Кор. 12:13, Еф. 1:4, 4:30. Дух Святий веде християнина, докоряє за гріх, дає дари на служіння – принаймні один в мить увірування, а також може додавати протягом життя (Римл. 12, 1 Кор. 12, 1 Петра 4, Еф. 4).

В Біблії також згадується окремі випадки з “проміжного періоду” – Ісус навчав просити Духа Святого (Лк. 11:13) та натякає, що згодом Дух буде даний всім християнам (Ів. 7:37-38, 14:16-17). Ісус Христос, Всемогутній Бог, дав Духа Святого своїм учням до Свого вознесіння (Ів. 20:22), проте Дух був даний ще за “старозавітніми правилами” – так, як це було з Божими мужами у Старому Завіті.

Чи може християнин втратити Духа Святого? Певно, що ні. Дух Святий є гарантією збереження християнина. Він є печаткою на людині, які ніхто ніколи не може зірвати. Чи може злий дух поселитися у тіло віруючої людини? Ні, тому що в одному тілі не може перебувати водночас святе та зле.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s