Воскресіння Христове

399327185

Наближається свято Пасхи, Воскресіння Христового. Святкуючи Пасху пам’ятаймо, що значить це свято.

У давнину (до народження Христа) євреї, Божий вибраний народ, були рабами у Єгипті. Бог хотів, щоб єгипетський цар відпустив Ізраїль на свободу. Але цар не погоджувався,  тому Бог наслав 10 кар на єгипетський народ. Під час останньої кари ангел повбивав всіх первородних у Єгипті. Загинуло багато хлопців і чоловіків, адже в одній родині могло бути двоє або троє первородних – дідусь, батько, син, але євреї не загинули, тому що обмазували косяки дверей кров’ю ягняти. Ангел бачив кров на дверях і минав дім єврея (Вихід 12:12-30). Песах (пасха) означає минути, пройти мимо. Коли Бог через Мойсея вивів Свій народ, єврейські жінки мали з собою прісне тісто (без закваски), яке вони клали на гарячі камені і пекли паску. Пасха для євреїв символізувала свободу від рабства.

Христос, Син Божий і Спаситель всього світу прийшов на цю землю щоб прожити праведне життя і померти за гріхи всіх людей на землі. Він помер і воскрес. Його воскресіння відбулося саме на свято Пасхи. Апостол Павло пише “Христос наша Пасха” (1 Коринтянам 5:7), маючи на увазі, що Христос є символ християнської свободи. Кожна людина, яка вірою приймає Христа як свого Спасителя, отримує вічне життя, прощення всіх гріхів і свободу від гріха.

Слов’янське слово воскрешати досить унікальне. Воно має спільний корінь з словом “кресати” (видобувати вогонь, життя). Англійське resurrection походить від a rising again from the dead (встати знову [з смерті]), подібно як і  німецьке Auferstehung (встати знову). Таким чином українське воскрешати означає повертатися до життя.

Ісус Христос живий, Його нема серед мертвих. Він вознісся на Небо і сидить праворуч Отця. Він вдруге прийде, щоб судити живих і мертвих.

Христос воскрес!
Воістину воскрес!

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s