Чому потрібна герменевтика?

На перший погляд Біблія проста як двері – просто читай і виконуй все, що написано. Проте уважний читач рано чи пізно почне ставити собі запитання:

Для кого написаний цей текст – для тогочасних читачів чи всіх людей у всіх культурах епохах?
Що робити зі Старим Завітом? Якщо він “діє” – то чи значить, що я маю виконувати все, що там написано? Якщо “не діє”, то навіщо його взагалі читати?
Яке значення для розуміння тексту має вивчення контексту?
Як культура тих часів допоможе мені пізнати Бога і Його волю для мене?
Чи є різниця між принципами і законами?
Що робити з текстологічними різночитаннями?
Якому перекладу Біблії можна довіряти? Чи існує повністю точний переклад Святого Писання? Чи може бути переклад богонатхненим?
Звідки ми знаємо, що в Біблії лише 66 книг? Хто і коли це вирішив?

ГЕРМЕНЕВТИКА – це дисципліна, яка займається тлумаченням тексту. Це включає відповіді на запитання “Що це означає?”, “Кого це стосується?” та “Що з цим робити?”. Герменевтика необхідна для того, щоб чітко і ясно розуміти, чого хоче Бог від християн сьогодні.

Останні десятиліття у світі набуває популярності так званий постмодернізм. Хоча багато християн чули це слово, ділеко не кожен знає, в чому суть цієї філософсько-світоглядної парадигми. Постмодернізм – це заперечування абсолютної істини та проголошення багатьох “людських” істин. Постмодернізм проник не лише у розуми науковців, філософів, державних діячів, а й християн. То тут, то там чуємо думки: мовляв, різні християни думають по-різному, тому ніхто не може бути певний, що правий. Але це майже те саме, що сказати, різні релігії навчають про різне, тому християнство не може претендувати на істинність.

Проте істина полягає в тому, що Бог – джерело і гарант праведності та істинності всього. Він жива Особа, Він Творець, Законодавець і Суддя. Він Спаситель. Істина – це те, що відповідає дійсності, незалежно від бачення людини, людей чи соціуму. Земля кругла, а не квадратна, Сонце наряче, а не холодне. Бог добрий, милосердний і люблячий – вірять в це люди чи ні. Навіть якщо всі люди помилятимуться у чомусь, Бог завжди залишатиметься правий. Його відповіді на запитання завжди будуть правильні.

Отже, який звязок герменевтики та постмодернізму? Геремневтика дає відповіді на запитання – що означав цей текст для тогочасних слухачів та що мені робити з цим. Що означає цей текст для мене – це і є крок в постмодерністсьаку бездонну прірву. Ти не вирішуєш що є істина. Ти не вирішуєш що текст означає для тебе. У випадку Біблії її значення формувалося 2 000 років тому, і кожне століття його не можна переглядати під нову культурну епоху. Те, що писали автори Святого Письма – пророки, апостоли, євангелисти – вічне і авторитетне в усі часи, тому що за текстом стоїть живий Бог, який існує за межами часу.

BOLD Grace Ministries готує християнстку дводенну конференцію “Герменевтика”, яка відбудеться 16 та 17 травня згідно розкладу за адресою: м. Київ, вул. А.Малишка, 21а, кв. 112. Запрошуються всі бажаючі.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s